Samoszacunek - Toni Morrison
Pierwszy w Polsce wybór esejów, przemówień i medytacji Toni Morrison. To zbiór błyskotliwych, osobistych, ale i zaskakująco aktualnych tekstów – doskonałe połączenie jej literackiego geniuszu z refleksją nad kondycją współczesnego świata.
Sensacyjne życie ptaków - Adam Zbyryt
Adam Zbyryt, popularyzator nauki i przyrodnik, wprowadza nas w fascynujący świat ptaków – czasem egzotycznych i rzadkich, ale przede wszystkich tych, które każdego dnia możemy spotkać w lasach i w miastach.
Sensacyjne życie ptaków - Adam Zbyryt KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Adam Zbyryt, popularyzator nauki i przyrodnik, wprowadza nas w fascynujący świat ptaków – czasem egzotycznych i rzadkich, ale przede wszystkich tych, które każdego dnia możemy spotkać w lasach i w miastach.
Shuggie Bain - Douglas Stuart
Najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Powieść o granicach miłości, która rozbudza uczucia i zostaje w człowieku na zawsze.
ZOBACZ SPOTKANIE ONLINE Z DOUGLASEM STUARTEM NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Sprawy łóżkowe. Historia seksu - Kate Lister
Nie istnieje jedna historia seksu. Jest ich całe mnóstwo, a każdy człowiek ma swoją własną, unikatową. Po lekturze tej książki przekonamy się, że niestety, pod pewnymi względami nie różnimy się wcale od naszych przodków tak bardzo jakbyśmy chcieli.
Światło, którego nie widać - Anthony Doerr
Czy młodzi ludzie doświadczeni nieszczęściem wojny potrafią zachować w sobie światło? Czy ono może rozproszyć nawet największy mrok? Bohaterowie tej powieści udowadniają, że tak, i wierzę, że przez to staną się wam bardzo bliscy. To niezwykle ważna książka na te trudne czasy.
Justyna Suchecka
Świnia na sądzie ostatecznym - Maja Iwaszkiewicz
Co średniowieczny człowiek myślał o zwierzętach? Jak wyglądała praca dawnego zoologa i jego magiczne eksperymenty? Czy w średniowieczu istniały ogrody zoologiczne?
Maja Iwaszkiewicz, historyczka sztuki i mediewistka szuka odpowiedzi na te nieoczywiste pytania. Czy wierzono, że zwierzęta pójdą do nieba i należy je sądzić jak ludzi? Barwne opowieści o średniowiecznej faunie wzbogacone zostały o oryginalne ilustracje, które mogą wzbudzać zarówno śmiech, jak i przerażenie. Znaczną część autorka poświeciła opisom stworów fantastycznych: smoków, gargulców i jednorożców. Nie zapomniała też o ówczesnych wegetarianach. Wszystko to prowadzi do zastanawiającego wniosku: świat zwierząt oddziaływał na ludzi w średniowieczu silniej niż obecnie.
Tycipaństwa - Maciej Grzenkowicz
Reporterska opowieść o zapaleńcach, idealistach, outsiderach, którym obecna oferta państwowa nie odpowiada, dlatego tworzą swoje tycipaństwa.
ZOBACZ SPOTKANIE Z MACIEJEM GRZENKOWICZEM NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Tylko matka. Tom 4 - Roy Jacobsen
Czwarty tom doskonale przyjętej przez czytelników sagi Barrøy opowiada o wyzwaniach macierzyństwa.
Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy - Katarzyna Łoza
Przez pół roku cały dochód ze sprzedaży książki Katarzyny Łozy „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” zostanie przekazany na działalność Polskiej Akcji Humanitarnej SOS UKRAINA.
Umiłowana - Toni Morrison
Najsłynniejsze dzieło noblistki Toni Morrison w nowym tłumaczeniu Kai Gucio. Nagrodzona Pulitzerem powieść arcydzieło, która zmieniła amerykańską literaturę.
Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty - Kamil Janicki
Kamil Janicki, autor wielu bestsellerowych książek, po świetnie odebranej „Pańszczyźnie” tym razem wprowadza nas w świat polskiej szlachty.
Welewetka. Jak znikają Kaszuby - Stasia Budzisz
Kompleks kaszubski nie jest niczym nowym. Dojrzewał w nas, Kaszubach, latami, żeby nie powiedzieć wiekami. Winę można rozłożyć na wszystkich.
Węgry. W objęciach Dunaju - Kinga Piotrowiak-Junkiert KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Ta książka to zaproszenie do wędrówki uliczkami Budapesztu – miasta, które potrafi śnić się latami, i na węgierską wieś, do krainy niekończących się pól słoneczników.
Wierzyliśmy jak nikt - Rebecca Makkai KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Powieść o epidemii AIDS w Chicago w latach 80., to mistrzowska wielowątkowa narracja o naznaczeniu i traumie, która trwa przez pokolenia. A także opowieść o mechanizmach pamięci. Najważniejsze amerykańskie media, na czele z „The New York Times” i „ The Washington Post“, uznały ją za jedną z najlepszych książek 2018 roku.
Współczesna rodzina - Helga Flatland
Helga Flatland udowadnia, że jest jednym z najsilniejszych głosów nowego pokolenia norweskich pisarzy.
Wyszczekane podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę - Piotr Miklaszewski, Magdalena Wilczewska
Jak zacząć bezpiecznie i komfortowo podróżować z psem?
Co zrobić, aby czerpać pełnymi garściami (i łapami) ze wspólnej wycieczki?
Zachód słońca na Santorini - Dionisios Sturis
Intymna, bolesna a zarazem uniwersalna historia o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości – o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, być „skądś”.
ZOBACZ SPOTKANIE Z DIONISOSEM STURISEM - BIG BOOK FESTIVAL 2021
Zanim dojrzeją granaty - Rene Karabasz
Hipnotyzująca, transowa opowieść o poszukiwaniu miłości i tożsamości płciowej, której akcja toczy się w cieniu albańskich Gór Przeklętych.
Zobacz ptaka - Jacek Karczewski
Pasjonujące, pełne ciekawostek i głębokiej wiedzy zaproszenie do ptasiego świata. Po przeczytaniu tej książki nigdy już nie przejdziesz obojętnie obok wróbla, łabędzia czy szpaka.
Żeńska końcówka języka - Martyna F. Zachorska
Cała prawda o feminatywach! Jak to z nimi jest: to wymysł współczesnych feministek czy językowa tradycja, o której zapomnieliśmy? Skąd tyle zamieszania wokół kobiecych nazw zawodów? Kogo tak właściwie drażnią i dlaczego obrosły tyloma mitami?
Życie na naszej planecie - David Attenborough
Najsłynniejszy przyrodnik świata w mocnym apelu do wszystkich mieszkańców naszej planety. To ostatni dzwonek byśmy ocalili Ziemię, jaką znamy.
Życie w chłopskiej chacie - Kamil Janicki
O tym, jak nasi przodkowie żyli w takich warunkach, jak wyglądała ich codzienność i jak w końcu udało się zmienić obraz wiejskiego życia, pisze w nowej książce Kamil Janicki.