Lalki w ogniu - Paulina Wilk
Lalki w ogniu to współczesny klasyk, od dekady jest wsparciem dla tych, którzy podróżują do Indii i chcą zrozumieć ich fenomen. Wznowienie książki ukazuje się z prologiem autorki, która wciąż wraca do opisanych tu miejsc i ludzi.
Lekcje seksu doktora Alzheimera - Radosław Piwowarski
Radosław Piwowarski napisał opowieść o miłości i namiętności – dla tych, co swoje już przeżyli, ale są jeszcze głodni. Którym życie dało w kość, ale ich nie złamało.
Łąka - Dave Goulson
Po co nam muchy i czy słusznie się ich brzydzimy? Dlaczego motyle mają plamki na skrzydłach? Czy seks pluskwiaków jest bolesny? Jaka szybka bywa ważka? I czy osy zawiązują sojusze?
Maleńka - Janusz Majewski
Nowy tom opowiadań Janusza Majewskiego, z których pierwsza część to hołd dla Brunona Schulza.
Marlene - Angelika Kuźniak
Korzystając z materiałów zgromadzonych w przepastnym berlińskim archiwum, Angelika Kuźniak odkrywa mniej znane wątki biografii Dietrich: od barwnych historii, jak spotkanie artystki ze Zbigniewem Cybulskim, po tematy determinujące jej życie: ciężar sławy, uzależnienie czy skomplikowane relacje rodzinne.
Miau. Kompletna historia kota - L.A. Vocelle
Na przestrzeni dziejów – w zasadzie już od neolitu – kot wywierał nieposkromiony wpływ na społeczeństwa i kultury: albo jako bóstwo, albo jako demon, a obecnie jako superbohater i cesarz mediów społecznościowych. Tak czy siak, od dawna wiadomo, że koci początek jest ściśle związany z naszym.
Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem - Jacek Górecki
Michał Urbaniak – legenda jazzu, kompozytor i aranżer. Wirtuoz pięciostrunowych skrzypiec i saksofonu. Artysta, który przekracza gatunki – to on wprowadził do jazzu elementy rocka, rapu i hip-hopu
Modelka - Lars Saabye Christensen KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
"Modelka" to bezlitosny obraz zaabsorbowania sobą i desperacji artysty.
Moje życie z Simoną Kossak - Lech Wilczek
"Moje życie z Simoną Kossak" to piękna i szczera opowieść Lecha Wilczka o fascynującym życiu na łonie przyrody – napisana i sfotografowana przez człowieka, który poznał Simonę jak nikt inny.
Naku*wiam zen - Maria Peszek KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji Marii i Jana Peszków - dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką.
Nazywa się George Floyd - Robert Samuels Toluse Olorunnipa
„Wiesz co – powiedział Floyd. – Nie chcę rządzić światem. Nie chcę panować nad światem. Chcę po prostu dotknąć świata”.
Nazywam się Czogori - Max Cegielski
Powieść Maksa Cegielskiego pokazuje historię podboju gór wysokich oczami ich mieszkańców oraz natury.
WYSYŁAMY PO 23.03
Nierozłączne - Simone de Beauvoir
Do klasy dziewięcioletniej Sylvie dołącza nowa uczennica. Andrée jest nieprzeciętnie inteligentna, zabawna, żywiołowa, ma własne zdanie na każdy temat i wyraźnie odstaje nie tylko od koleżanek, ale też od obrazu przykładnej panienki z dobrego domu. Dziewczynki szybko odnajdują wspólny język i mimo sprzeciwu nauczycielek i matki Andrée spędzają ze sobą coraz więcej czasu.
O wilkach i ludziach - Barry Lopez
Relacja człowieka z wilkiem to całe spektrum emocji: od strachu po podziw i przywiązanie. Klasyczna już książka Lopeza na stałe znalazła swoje miejsce w literaturze, stając się jednocześnie punktem zwrotnym w sposobie pisania o dzikich zwierzętach.
Oko tygrysa - Marta Sawicka-Danielak KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Co sprawia, że tygrys jest obiektem kultu i nienawiści zarazem? Dlaczego wciąż pożera w lasach delty Gangesu ponad dwieście osób rocznie? Kim są „tygrysie wdowy” i jak żyją po śmierci mężów w dżungli?
Opakowania, czyli perfumowanie śledzia - Katarzyna Jasiołek
Świetny przewodnik po przedmiotach, a dokładnie opakowaniach, którymi otaczaliśmy się w czasach PRL. Idealna lektura dla wszystkich miłośników dizajnu, historii projektowania i retro klimatów. Napisana z ikrą, pełna ciekawostek, rzetelnej wiedzy i dobrych ilustracji.
Opakowania, czyli perfumowanie śledzia - Katarzyna Jasiołek KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Świetny przewodnik po przedmiotach, a dokładnie opakowaniach, którymi otaczaliśmy się w czasach PRL. Idealna lektura dla wszystkich miłośników dizajnu, historii projektowania i retro klimatów. Napisana z ikrą, pełna ciekawostek, rzetelnej wiedzy i dobrych ilustracji.
Pageboy. Autobiografia - Elliot Page
Nominowany do Oscara gwiazdor, który urzekł świat swoimi rolami, w końcu dzieli się historią w przełomowym i inspirującym pamiętniku o miłości, rodzinie, sławie – i z siłą, radością i przekonaniem odkrywa to, kim naprawdę jest.
Panowie nas tu przesiedlili. O przymusowych przesiedleniach w Szwecji - Elin Anna Labba
Ponad sto lat temu Norwegia uzyskała niepodległość, a Saamowie, rdzenni mieszkańcy dalekiej północy kontynentu europejskiego, którzy przez wieki swobodnie przemieszczali się z reniferami między letnimi i zimowymi pastwiskami, stali się nagle solą w oku młodego państwa. Uznano ich za element obcy, do tego norwescy rolnicy potrzebowali ziemi. W 1919 roku Szwecja i Norwegia doszły więc do porozumienia w sprawie ograniczenia migracji zwierząt i ludzi między oboma państwami.
Panów piłą. Trzy legendy o Jakubie Szeli - Ryszard Jamka
Kim był Jakub Szela? Rżnącym panów zdegenerowanym mordercą, oswobodzicielem chłopów, a może bojownikiem walki klasowej?
Panów piłą. Trzy legendy o Jakubie Szeli - Ryszard Jamka KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Kim był Jakub Szela? Rżnącym panów zdegenerowanym mordercą, oswobodzicielem chłopów, a może bojownikiem walki klasowej?
Pies jest miłością - Clive Wynne
Wszyscy wiemy, że psy nas kochają (i z wzajemnością!), ale jak to się dzieje, że potrafią synchronizować bicie swojego serca z biciem serca swojego opiekuna, a nawet przedkładają kontakt z nim nad jedzenie? Z czego wynika ich ,,hiperaktywność"? Autor, obserwując relacje psio-ludzkie, postanowił dotrzeć do naukowych podwalin niezwykle wiernej miłości, jaką darzą nas czworonogi.
Pociąg do imperium - Maja Wolny
"Pociąg do Imperium" to podróż przez Rosję czasu wojny. Maja Wolny jako jedna z niewielu pisarzy i pisarek na świecie jeździ po kraju Putina tuż po ogłoszeniu przez Rosję mobilizacji.
Pozostałe opowiadania - Ernest Hemingway
Ten tom udowadnia, że Hemingway nie tylko osiągnął mistrzostwo w pisaniu powieści, lecz także potrafił w sugestywny sposób wykreować literackie uniwersum w krótkiej formie prozatorskiej.
Prince Polonia - Max Cegielski
Sensacyjna fabuła kryje autentyczną opowieść o zapomnianych początkach polskiej transformacji; o fachowcach działających zarówno w szarej strefie, jak i w polskiej dyplomacji w Azji.
ZOBACZ SPOTKANIE Z MAXEM CEGIELSKIM NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Proszę bardzo - Anda Rottenberg KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Rodzinna historia Andy Rottenberg. To książka o trudnych relacjach, miłości, cierpieniu, poszukiwaniu tożsamości, oczekiwaniu, stracie, śmierci i pogodzeniu z losem. O upadkach i o podnoszeniu się.
Proszę państwa do gazu i inne opowiadania - Tadeusz Borowski, Maciej Libich
Opowiadania Borowskiego, pisane oszczędnym, pozbawionym emocji językiem, wywołały ostry spór o jego postawę i sposób pokazywania życia obozowego. Do dziś jest to jeden z najbardziej wstrząsających obrazów holokaustu.
Przybyszewska/Pająkówna. Głuchy krzyk. Portret podwójny - Anna Kaszuba-Dębska
Przełomowa biografia pisarki Stanisławy Przybyszewskiej, autorki zekranizowanego przez Andrzeja Wajdę dramatu Sprawa Dantona, i jej matki – malarki Anieli Pająkówny.
Rajski ogród - Ernest Hemingway
Młody amerykański pisarz David Bourne spędza miesiąc miodowy z piękną i niezwykle bogatą żoną Catherine na francuskiej Riwierze.
Ratownik. Nie jestem bogiem - Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk
Z czym ratownik mierzy się każdego dnia? Jak jest przygotowany do pomocy ludziom, nie tylko po zawałach serca czy wypadkach samochodowych? Jarosław Sowizdraniuk przez kilkanaście lat był ratownikiem medycznym we Wrocławiu i okolicach. Na czas pandemii wrócił od zawodu. W rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge opowiada o pracy w karetce, także jej ciemnej stronie. Szczerze, prawdziwie, po ludzku.
Roślinna kuchnia kresowa - Paweł Ochman KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM
Kulinarna podróż po dawnych Kresach Wschodnich
Rozbite lustro - Mercè Rodoreda
Porywająca powieść należąca do klasyki współczesnej literatury katalońskiej autorstwa jednej z najbardziej cenionych pisarek hiszpańskich.
Róża Luksemburg - Weronika Kostyrko
Róża Luksemburg jest po Marii Skłodowskiej-Curie najbardziej znaną na świecie Polką. Ikoną pacyfizmu, internacjonalizmu i demokratycznego socjalizmu.
Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki - Karolina Dzimira-Zarzycka
Portret dziewiętnastowiecznej emancypantki, której problemy i wybory okazują się dziś zaskakująco aktualne.
Siedem księżyców Maalego Almeidy - Shehan Karunatilaka
Powieść nagrodzona Bookerem. Niewiele jest powieści, które przywodzą na myśl Agathę Christie, Salmana Rushdiego, Johna le Carrégo i Stranger Things – ale tej się to udaje.
Siedem opadłych piór - Tanya Talaga
Opowieść o kanadyjskim rasizmie i cierpieniu rdzennych mieszkańców. Narodowy bestseller.
Służące do wszystkiego - Joanna Kuciel-Frydryszak
Przejmujące losy „białych niewolnic”, kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej. Tych, których w przedwojennej Polsce było najwięcej. Zatrudniane przez mieszczaństwo wiejskie dziewczęta zaczynały służbę mając często 15 lat. Nie miały prawa do urlopu i wypoczynku, pracowały od świtu do nocy za grosze.
Spaleni w ogniu - Jaume Cabre
W "Spalonych w ogniu" czytelnik znajdzie wszystko, co najlepsze: wciągającą intrygę, niepokojące, niejednoznaczne postaci oraz nieoczekiwane, zabawne literackie nawiązania – gwarancję prawdziwej przyjemności i nostalgicznej refleksji.
Szalone, złe i smutne - Lisa Appignanesi
Historia narzucanych kobietom norm, podwójnych standardów i kategorii zbyt ciasnych, by pomieścić ludzkie życie.
Szklany klosz - Sylvia Plath
Szokująca, realistyczna i niezwykle emocjonalna powieść o kobiecie wpadającej w paszczę szaleństwa.