Big Book Cafe poleca
Wszystko jak chcesz - Anna Król
Wszystko jak chcesz - Anna Król

24,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

szt.

Wystarczająco dobre życie - Ryszard Kulik

Wystarczająco dobre życie - Ryszard Kulik
  • nowość
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 59,00 zł 59.00 Dlaczego taka cena? Cenę tej książki określił wydawca. Dziękujemy Ci za zakup w naszej księgarni. Big Book Cafe to fundacja. Dzięki twojemu wsparciu realizujemy prawie 200 wydarzeń w roku.
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

„Wystarczająco dobre życie” to książka-afirmacja prostego i zwykłego życia. Czerpiąc z dorobku współczesnej fizyki, ekologii i psychologii, autor kreśli całościowy obraz rzeczywistości, w którym wszystko jest ze sobą powiązane. Odkrywając naturę świata oraz własną naturę mamy okazję, by żyć w pełni doceniając każdą chwilę. W ten sposób możemy uczyć się siebie i świata w oparciu o każde doświadczenie. Autor przekonuje nas, że goniąc za przyjemnością i ideałem, prowokujemy tym większe cierpienie. Z drugiej strony zgoda na to, co jest, pozwala na prawdziwą przemianę i urzeczywistnienie tęsknoty za pełnym życiem. I choć jest ono tylko „wystarczająco dobre", to kryje się w nim odpowiedź na odwieczne pragnienie połączenia z sobą, innymi i przyrodą. 

„Ryszard Kulik napisał książkę wybitną, niezwykłą i nad wyraz potrzebną w czasach post-prawdy i zamętu. To obowiązkowa lektura dla licealistów, studentów i wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć przyczyny tego co obecnie dzieje się ze światem i z ludźmi - oraz zmierzyć się z nowoczesnym i intrygującym rozumieniem życia".
Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, pisarz

„Polecam tę piękną książkę, która jest zapisem duchowych i naukowych poszukiwań autora. Jej przesłanie: świadomość jedności z siecią istnienia, sprawia, że nasze życie staje dobre i przyjazne całej ziemskiej wspólnocie".
Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka, Orędowniczka kultury holistycznej – kultury miłości i szacunku do Życia, Ziemi i Całego Stworzenia

O autorze:
Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od ponad 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej.
Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą. Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji.
Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.
Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl