Big Book Cafe poleca

Wyroby - Olga Drenda

Dostępność: w magazynie
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

Opis

Polska ma silną tradycję tworzenia ,,czegoś z niczego". Słyniemy ze swojej prowizorki, innowacyjności i gardzenia zadufanym perfekcjonizmem. Olga Drenda w książce ,,Wyroby. Pomysłowość wokół nas", niczym rodowity etnolog, dokumentuje (często najbardziej absurdalne) podrygi polskiego rzemiosła, chcąc ocalić pamięć o wszelkiej maści materialnych wymysłach o nieprzemysłowym charakterze. 

SPOTKANIE Z OLGĄ DRENDĄ NA BIG BOOK FESTIVAL - 27.06, GODZ. 12

Autorka spotyka się ze zbieraczami bibelotów, durnostojek, pocztówek, monideł, oleodruków, metaloplastyki, ogrodowych krasnali i odpustowych dewocjonaliów, często wykraczających poza kategorie dobrego gustu. Wszystkie te przedmioty są pretekstem do opowieści o ludziach, którzy za nimi stoją. To książka o ich nieznających granic fantazjach i fundamentalnych potrzebach gromadzenia. Olga Drenda podróżuje po Polsce, odwiedza kolekcjonerów i twórców zwykłych-niezwykłych przedmiotów, obalając liczne głosy, że tego typu wytwory są bezużyteczne i niegodne uwagi. 

Istotne w książce Drendy są również realia społeczno-historyczne. Horyzont czasowy ,,Wyrobów" obejmuje okres od lat powojennych aż do dziś – ze szczególnym uwzględnieniem dekad PRL, w których przestrzeń prywatną i publiczną zdominowały tytułowe wyroby. Autorka skupia się na momentach przemian dziejowych, które wyznaczały zwrot ku określonym upodobaniom w dekorowaniu i otaczaniu się przedmiotami. 

W książce Drendy przedmioty dostają nowe życie, a amatorstwo i niedoskonałość zostają dowartościowane. To właśnie z prowizoryczności galanterii wynika ich wyjątkowość, która stoi w wyraźnej kontrze do produktów z katalogów IKEI. 

DLACZEGO TAKA CENA?

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl