Śmierć warta zachodu

Śmierć warta zachodu.jpg
  • nowość
Dostępność: w magazynie
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

Opis

Przejmująca wielogłosowa opowieść o tych, którzy giną na służbie dla kraju. I o cenie, jaką w rzeczywistości płacą ich rodziny. Stworzona przez dziesięcioro cenionych autorów: Cezary Łazarewicz, Brygida Grysiak, Magdalena Rigamonti, Piotr Siemion, Dorota Łosiewicz, Paweł Reszka, Robert Mazurek, Małgorzata Sidz, Jan Rojewski oraz Maksymilian Rigamonti (zdjęcia).

Jak to jest, kiedy – choćby w najszczytniejszym celu – giną najbliższe nam osoby? Albo kiedy ideał poświęcenia zderza się z bólem, banalnością, absurdem życia tych, którzy tego daru śmierci musieli być świadkami? Jaki jest sens tu i teraz, w Polsce XXI wieku, życia i śmierci w służbie innym?

„Śmierć warta zachodu” to zbiór reportaży, wywiadów i esejów, których tematem jest służba – dla kraju i dla drugiego człowieka.

Wśród bohaterów książki jest żołnierz, który zginął w Afganistanie i pozostawił piątkę dzieci, a także policjant ratujący nastolatka, którego porwały fale na plaży w Gąskach. Osierocił dwójkę dzieci. „Nie mógł się przecież odwrócić, udawać, że niczego nie widzi, próbował więc pomóc. Nie myślał wtedy o zagrożeniu, własnej rodzinie ani swoim bezpieczeństwie. Gdyby się wtedy nie ruszył, inni też by pewnie nic nie zrobili”.

Opowieści rodzin i przyjaciół uzupełniają wywiady: z Jakubem Szumańskim, psychiatrą i psychoterpeutą o przeżywaniu żałoby, złości, depresji, radzeniu i nieradzeniu sobie ze stratą; z księdzem kapelanem Ireneuszem Birusiem, uczestnikiem misji w Afganistanie; z misjonarką Tadeuszą Frąckiewicz OP ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, która dobrowolnie opiekowała się chorymi na koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl