Big Book Cafe poleca

Saga puszczy białowieskiej - Simona Kossak

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 44,90 zł 44.90 Dlaczego taka cena? Cenę tej książki określił wydawca. Dziękujemy Ci za zakup w naszej księgarni. Big Book Cafe to fundacja. Dzięki twojemu wsparciu realizujemy prawie 200 wydarzeń w roku.
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Simona Kossak znała Puszczę od podszewki. W kronice opisującej jej dzieje, zwraca utracony głos faunie i florze, wołając o opamiętanie, póki jeszcze nie wszystko stracone.

SPEKTAKL INSPIROWANY BIOGRAFIĄ - BIG BOOK FESTIVAL 2021 - KLIKNIJ

Zamieszkując przez ponad 35 lat swoją ukochaną leśniczówkę „dziedzinkę” stała się matką wielu dzikich zwierząt, które często sama odchowywała: dzików, łosi, lisów, bocianków, borsuków, saren czy kruków. O lesie wiedziała niemal wszystko, kochała go i broniła za wszelką cenę. Piętnowała ludzką głupotę i pazerność, protestowała przeciw bezsensowemu wycinaniu drzew i niszczeniu tego unikatu na skalę światową. Była wojowniczką znaną z bezkompromisowości. 

„Saga” to przyrodnicza kronika opisująca dzieje Puszczy Białowieskiej, przechodząca kolejno od czasów pierwszych plemion słowiańskich, po średniowiecze i nowożytność, w której za panowania króla Zygmunta Starego dopuszczano się znęcania nad niedźwiedziami. Autorka sporą część swojego wywodu poświęciła również czasom współczesnym, wyraźnie zaznaczając, że pomimo upływu stuleci wiele problemów wciąż pozostało nierozwiązanych, a chciwość, pazerność i głupota ludzka była odwiecznym wrogiem flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Głos oddaje również mieszkańcom tego jednego z ostatnich dziewiczych terenów Polski. Dowiadujemy się także, jak wyglądała puszcza, gdy żyły w niej mamuty i renifery.

W książce króluje przede wszystkim przyroda - piękna, fascynująca, dostojna, ale także zagrożona ze względu na niszczycielskie działania leśniczych czy myśliwych. Kossak przywraca pamięć o gatunkach, których już z nami nie ma, a także stawia pytanie, czy las naturalny mógłby w ogóle istnieć w dzisiejszej rzeczywistości. Autorka zachęca czytelnika do refleksji, czy człowiek powinien mieć bezgraniczne prawo do zarządzania i wykorzystywania natury w celu zaspokajania własnych potrzeb. 

Kliknij i dowiedz się więcej:

BBF

DLACZEGO TAKA CENA?

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl