Big Book Cafe poleca
Wszystko jak chcesz - Anna Król
Wszystko jak chcesz - Anna Król

49,99 zł

Rzeczy osobiste - Karolina Sulej

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,90 zł 39.90 Dlaczego taka cena? Cenę tej książki określił wydawca. Dziękujemy Ci za zakup w naszej księgarni. Big Book Cafe to fundacja. Dzięki twojemu wsparciu realizujemy prawie 200 wydarzeń w roku.
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Jedna z najbardziej poruszających książek o Zagładzie. Opowieść o roli odzienia, ubrań i wyglądu w obozach koncentracyjnych. Odważna narracja na temat odbierania tożsamości i karania więźniów poprzez pozbawianie ich przedmiotów najbardziej osobistych.

KAROLINA SULEJ NA BIG BOOK FESTIVAL - 26.06, GODZ. 20

Karolina Sulej opisuje rolę i funkcję ubrań oraz ich braku w procesie upadlania, dyskryminowania i niszczenia ludzi. Pisze o tym, jakie znaczenia dla ludzi chcących zachować resztki godności miało odzienie. Jak ważne było dla więźniów obozów posiadanie bielizny, butów, nakrycia głowy. Opisuje także historię obozowego pasiaka.

Autorka pisze nie tylko o strojach więźniów, ale także o ubraniach esesmanów i strażniczek obozowych, o tym jak wyzwalano w nich agresję ubierając ich w starannie zaprojektowany mundur lub uniform.

Sulej porusza także ważną i rzadko omawianą w literaturze obozowej kwestię - sytuację kobiet i wątek postrzegania i odczuwania kobiecości w świecie więźniarek. Analizuje to, czym było piękno w obozie koncentracyjnym, jaką rolę odgrywała uroda oraz jak bardzo podstawowy sens miało dbanie o siebie.

Odważna i potrzebna lektura.

DLACZEGO TAKA CENA?

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl