Big Book Cafe poleca
Wszystko jak chcesz - Anna Król
Wszystko jak chcesz - Anna Król

24,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

szt.

Marny - Andrew Sean Greer

Dostępność: brak towaru
Cena: 44,99 zł 44.99 Dlaczego taka cena? Cenę tej książki określił wydawca. Dziękujemy Ci za zakup w naszej księgarni. Big Book Cafe to fundacja. Dzięki twojemu wsparciu realizujemy prawie 200 wydarzeń w roku.
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Kim jest lub czym jest ten tytułowy ,,marny"? To amerykański pisarz - Artur Marny - przeżywa poważny życiowy kryzys - zarówno zawodowy, jak i osobisty. Dowiaduje się, że jego kochanek, wieloletni partner postanawia wejść w związek małżeński z innym mężczyzną. Natomiast wydawca Artura Marnego odrzuca pomysł na jego nową powieść. W związku z nawałem nieszczęść postanawia uciec i udać się w podróż w jak najdalsze zakątki świata. Jako że jest nie tylko eskapistą, ale również człowiekiem zaradnym i skrupulatnym, wycieczkę planuje bardzo drobiazgowo, w oparciu o rozmaite stypendia i zaproszenia na wykłady oraz spotkania autorskie na całym świecie. Gotowy na wszystko, wyrusza w podróż. Co mu się w tej podróży przytrafi? Nie zdradzamy - przeczytacie o tym w książce. Możemy tylko powiedzieć, że będzie to wiele perypetii, z gatunku tych, na które bohater nie był jednak zupełnie przygotowany. 

Z wielkiej podróży Artura Marnego dowiemy się, co to znaczy być pisarzem gejowskim, (za którego, notabene, nasz bohater wcale się nie uważa), a także, przede wszystkim, czy można uciec samego siebie, a jeśli tak, to jakim kosztem. 

Greer ma doskonałe poczucie humoru, które często daje ironiczny i niezwykle trafny komentarz do zachowań tytułowego Marnego. Autor nie zrobił jednak ze swojego bohatera totalnego fajtłapy - podchodził do niego z czułością i zrozumieniem, a także obdarzył go niezwykłą elokwencją, ratującą postać z wielu tarapatów. 

Za omawianą powieś Andrew Sean Greer otrzymał nagrodę Pulitzera w 2018 roku. ,,Marny" to pierwsza książka Greer'a, która ukazała się w Polsce. Wielkie ukłony w stronę tłumaczki - Doroty Konowrockiej-Sawy - za wymyślenie tak fantastycznego tytułu, który oddaje istotę tej powieści.

Ta błyskotliwa, lekko i bardzo dowcipnie napisana powieść przyniosła autorowi nagrodę w pełni zasłużoną.

DLACZEGO TAKA CENA?

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl