24,99 zł
Cena regularna:
49,99 zł
Lot motyla - Barbara Kingsolver KSIĄŻKA Z PIECZĄTKĄ
towar niedostępny
Opis
UWAGA! AUTORKA NIE ROZDAJE ODRĘCZNYCH AUTOGRAFÓW.
BARBARA KINGSOLVER BĘDZIE SYGNOWAĆ EGZEMPLARZE SWOICH KSIĄŻEK PIECZĄTKĄ, SPECJALNIE PRZYGOTOWANĄ Z OKAZJI JEJ PIERWSZEGO SPOTKANIA Z CZYTELNIKAMI W POLSCE.
KSIĄŻKĘ WYSYŁAMY PO SPOTKANIU Z AUTORKĄ - 18.03 | BIG BOOK CAFE MDM
Dwukrotna laureatka nagrody Pulitzera oraz The women’s prize for fiction
Dellarobia jest młodą żoną i matką, mieszka na podupadającej farmie, ledwie wiążąc koniec z końcem. Jej życie to pasmo rozczarowań. Pewnego dnia napotyka szokujący widok: jezioro ognia pośród cichej zalesionej doliny. Okazuje się, że jest to stado motyli monarszych, które z niewiadomych przyczyn zjawiło się w wiosce pośród Appalachów.
Zjawisko wywołuje wielką konsternację wśród naukowców, przywódców religijnych i dziennikarzy, wywracając życie Dellarobii i okolicznych mieszkańców do góry nogami. Dziewczyna musi skonfrontować się ze swoją rodziną, kościołem, miastem i całym światem, szukając prawdy, która może zniweczyć wszystko, w co kiedykolwiek wierzyła.
„Lot motyla” podejmuje jeden z najważniejszych tematów naszych czasów: zmiany klimatyczne. Z wielką empatią Barbara Kingsolver analizuje motywy, które kierują zarówno zaprzeczeniem, jak i wiarą w niepewny świat. Opowiada o małej społeczności i codziennych rozejmach między rozumem, a przekonaniami.
„Liryczna, zaangażowana społecznie i pełna pasji”
„SUNDAY”
„Fascynująca fabuła”
„SUNDAY TELEGRAPH”
„Fenomenalne”
„NEW YORK TIMES”
„Powieść, za którą tęskni się po przeczytaniu ostatniej strony”
„USA TODAY”
O autorce:
Barbara Kingsolver – amerykańska pisarka, poetka i eseistka, z wykształcenia biolog. Karierę literacką rozpoczęła w latach 80. XX wieku, będąc jeszcze pracownikiem naukowym Uniwersytetu Arizony. Dziś należy do grona najwyżej cenionych amerykańskich powieściopisarek, jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, m.in. The Orange Prize 2010 (za „Lot motyla”), Nagrody Pulitzera 2023 (za „Demona Copperheada”) oraz dwukrotnie Women’s Prize for Fiction (za „Odyseję” i „Demona Copperheada”). Amerykański magazyn „Writer’s Digest” uznał ją za jedną z najważniejszych pisarek XX wieku. Po publikacji powieści „Biblia jadowitego drzewa” Kingsolver w 2000 r. otrzymała z rąk prezydenta Billa Clintona medal National Humanities, najwyższe amerykańskie odznaczenie za osiągnięcia na polu sztuki i literatury. W tym samym roku pisarka powołała do życia i do dziś przyznaje inną ważną nagrodę: PEN/Bellwether Prize – za książkę literacką o szczególnym zaangażowaniu i znaczeniu społecznym.
Barbara Kingsolver w swoich powieściach często podejmuje tematykę społeczną: wykluczenia, klasowości i biedy oraz ekologiczną: bioróżnorodności, degradacji środowiska naturalnego przez ludzi oraz związków człowieka z przyrodą w szerszym ujęciu. Refleksję, jak funkcjonujemy jako wspólnota oraz w relacji z innymi żywymi bytami, Kingsolver potrafi ująć w fascynujące fabuły. Akcję swoich powieści umieszcza najczęściej w miejscach, które zna z doświadczenia, w których sama mieszkała, jak zachodnie Stany Zjednoczone (niegdyś zwane Dzikim Zachodem), Afryka Środkowa (Kongo) czy obszar południowych Appalachów, gdzie obecnie ma rodzinną farmę.