Kwartet aleksandryjski. Justyna - Lawrence Durrell

Dostępność: brak towaru
Cena: 45,00 zł 45.00 Dlaczego taka cena? Cenę tej książki określił wydawca. Dziękujemy Ci za zakup w naszej księgarni. Big Book Cafe to fundacja. Dzięki twojemu wsparciu realizujemy prawie 200 wydarzeń w roku.
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

„Kwartet Aleksandryjski” to dzieło totalne, jeden z najważniejszych projektów literackich XX wieku, a przy tym obezwładniająco piękna proza.
Tomasz Stawiszyński

Niecodzienne namiętności i sensacyjne wydarzenia na tle międzynarodowej intrygi politycznej.

Kwartet aleksandryjski to legendarne już dzieło Lawrence'a Durrella, na które składają się cztery kolejne powieści : Justyna, Balthazar, Mountolive i Clea. Wszystkie uzupełniają się wzajemnie, ale każda z osobna stanowi odrębną, samoistną całość.

O randze artystycznej tetralogii Durrella przesądza nie tylko nowatorski zabieg formalny, polegający na przedstawieniu w kolejnych częściach Kwartetu tych samych wydarzeń i uwikłanych w nie ludzi z różnych punktów widzenia, ale także barwna fabuła, wyrazistość postaci, wzbogacane z tomu na tom wątki - od miłosnych po polityczne - oraz fascynująca wizja Aleksandrii, z całym jej bliskowschodnim czarem i aurą tajemniczości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl