Książki, które czytamy

ANNA KRÓL

ANNA KRÓL

Szefowa wszystkich szefów. Kieruje Fundacją „Kultura nie boli”, wymyśliła i założyła Big Book Cafe. Zawsze chce robić wszystko inaczej i na nowo. Pilnuje, żebyśmy nie powielali schematów i wciąż eksperymentowali.    

Czyta dużo i szybko, zwłaszcza współczesną polską literaturę, której jest niezłą znawczynią. Dla odprężenia sięga po kryminały. Wegetarianka i miłośniczka zwierząt ma w swojej bibliotece duży wybór książek o tematyce ekologicznej. Kiedy nie czyta, wspina się i czyta książki o tematyce górskiej. 

Sama też napisała kilka świetnych książek: „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie”, „Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego”, „Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia”. Wszystkie kupicie w naszej księgarni.

-> ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE CZYTA ANIA

PAULINA WILK

PAULINA WILK

Pisarka, dziennikarka, publicystka, współzałożycielka Fundacji „Kultura nie boli” oraz Big Book Cafe. Koordynuje i spina w całość nasz program literacki. Trzyma nas w ryzach, wyznacza deadliny i każe planować daleko dalej niż koniec własnego nosa.

Fanka literatury non-fiction. Nie boi się trudnych tematów i wstrząsających historii. Czyta dużo biografii. I wszystkie książki dotyczące historii medycyny oraz rozwoju gatunku ludzkiego.

Jej teksty przeczytacie w kwartalniku „Przekrój”. Jest autorką książek „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii”, „Znaki szczególne”, „Pojutrze. O miastach przyszłości”, „Między walizkami”. Dwie ostatnie kupicie w naszej księgarni. Dla małych czytelników stworzyła wspaniałą serię o Misiu Kazimierzu, która czeka na dodruk.

-> ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE CZYTA PAULINA

JULIA RZEMEK

JULIA RZEMEK

Kieruje autorską księgarnią Big Book Cafe. Zapełnia półki tytułami wartymi Waszego czasu, trzyma rękę na pulsie nowości. Kolekcjonuje faktury i dźwiga kartony. Z czułością zadba o Wasze literackie potrzeby, odpisze na maile i własnoręcznie zapakuje książki do wysyłki.

Zwykle czyta kilka książek na raz i niektóre porzuca w połowie. Z radością sięga po te poświęcone dizajnowi, fotografii i gotowaniu. Interesują ją wszystkie książki o historii feminizmu i kobiecej perspektywie oglądania rzeczywistości.

Jest największą w naszym zespole znawczynią literatury dziecięcej. Testuje ją z pomocą pewnej bardzo mądrej ośmiolatki i rezolutnego przedszkolaka. Jej dzieci uważają, że ma najlepszą pracę pod słońcem.

-> ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE CZYTA JULIA

 

BARTEK KAMIŃSKI

BARTEK KAMIŃSKI

Szef promocji i komunikacji naszej fundacji oraz Big Book Cafe. Dzięki niemu wiecie, co się u nas dzieje. Ma telefony do wszystkich kulturalnych dziennikarzy w Polsce i nie waha się ich użyć.

Wielki znawca klasyki  i miłośnik literatury przez duże L. Nie straszne mu sążniste tomy, choć ostatnio, z braku czasu, sięga po krótsze formy.  Czyta dużo i zawsze do końca.  W szczególności literaturę brytyjską i amerykańską.

-> ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE CZYTA BARTEK

MISZA

MISZA

Najbardziej oczytany pies w Warszawie. Codziennie dogląda spraw literackich w Big Book Cafe wraz ze swoją opiekunką Anią. Testuje przysmaki dla czworonogów, wita gości, występuje w rekomendacjach książkowych i zasypia na nudnawych lekturach. Lubi być głaskana i chwalona. I umie do tego zachęcić każdego. Doradza księgarce Julce w doborze tytułów o tematyce zwierzęcej i ekologicznej. Sama najchętniej czyta książki o kotach - bo interesują ją zawiłości relacji międzygatunkowych. Czasem przyznaje się, że jej ulubionym bohaterem literackim jest Ferdynand Wspaniały;)

-> ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE CZYTA MISZA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl