Niepokojący, barwny portret Schulza – artysty niepowtarzalnego.
Atlas dziur i szczelin - Michał Książek

Przyroda wcisnęła się w najmniejsze szczeliny miasta i znalazła szpary w zabudowanych metropoliach. Zazieleniła dziury chodnikowe, o które potykamy się śpiesząc do pracy.
Autobiografia Alice B. Toklas - Gertrude Stein

Wydana po raz pierwszy w 1933 roku książka przyniosła Gertrude Stein natychmiastowy rozgłos i uczyniła z niej postać kultową.
Babilon. Kryminalna historia kościoła - Artur Nowak, Stanisław Obirek

Współczesnym więzieniem wierzącego człowieka, katolika nie jest Watykan, ale cały kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii.
Ballada o dziewczynie - Ewa Frysztak, Janusz Górski

Intymny portret polskiej plakacistki i projektantki sztuki użytkowej, w którym prywatna historia niezwykłej kobiety miesza się z artystyczną podróżą do Polski okresu PRL.
Bardzo spokojna okolica. Zbrodnia w Teksasie - John Bloom, Jim Atkinson

Upalnego lata 1980 roku w niewielkim Wylie w Teksasie sąsiedzi odkryli zwłoki Betty Gore. Sielskie Wylie nie widziało dotąd tak brutalnego morderstwa. Miasteczko pełne młodych małżeństw i pobożnych parafian zamarło z przerażenia. Bloom i Atkinson szczegółowo odtwarzają przebieg wydarzeń i proces, który wzbudził oburzenie opinii publicznej.
Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie - Konrad Niemira

Bazgracz reinterpretuje twórczość jednego z najbardziej zagadkowych artystów XVIII wieku – Jeana-Pierre’a Norblina.
Beata. Gorąca krew - Beata Kozidrak

To opowieść dziewczyny z lubelskiej starówki, która poznaje mroczne strony życia, ale dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i przekonaniu, że spotka ją coś niezwykłego, niemal z dnia na dzień zostaje gwiazdą.
Beksińscy. Portret podwójny - Magdalena Grzebałkowska

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia.
ZOBACZ SPOTKANIE Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ NA BIG BOOK FESTIVAL - OKRĄGŁY STÓŁ - 2021
ZOBACZ SPOTKANIE Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Berbeka - Dariusz Kortko, Jerzy Porębski

W 1988 himalaista Maciej Berbeka próbuje swoich sił w zdobyciu owianego złą sławą Broad Peaku. Ledwo uchodzi z życiem. 25 lat później góra upomina się o jego los. Biografia wspinacza jest pretekstem do refleksji o roli przeznaczenia w naszym życiu i do pytania, czy jest coś takiego, jak nic nieznaczący zbieg okoliczności.
Betonia. Dom dla każdego - Beata Chomątowska

Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera i dociekliwością badacza.
Bez wstydu. Sekspraca w Polsce - Karolina Rogaska

Odważny i bezkompromisowy reportaż Karoliny Rogaskiej to nowe spojrzenie na osoby, które oceniamy zbyt łatwo i bezlitośnie.
Bezdzietne z wyboru - Justyna Dżbik-Kluge

Mówi się, że bezdzietność to emanacja szeroko pojętego kryzysu naszych czasów.
Beze mnie jesteś nikim - Jacek Hołub

Po świetnych książkach reporterskich o rodzicach dzieci z niepełnosprawnością i o dzieciach z ADHD oraz w spektrum autyzmu dziennikarz Jacek Hołub opisuje oblicza przemocy w polskich domach i rodzinach.
Bezwstydnik - Maria Peszek

Pierwsza w dorobku Marii Peszek książka. Intymny dziennik pełen charakterystycznego dla autorki poczucia humoru i pieprznej liryki.
Biała ciemność - David Grann

W 1914 roku Ernest Shackelton wyruszył na kolejną wprawę transantarktyczną.
Biała mapa - Cecilie Enger

W rzeczywistości końca XIX wieku były pionierkami, ale ukrywały przed światem swoje życie prywatne. Bertha Torgersen i Hanna Brummenæs to mało znane postaci, ale ich historia jest fascynująca, choć bywa także bolesna.
Białe miasto, czarne miasto. Architektura i wojna w Tel Awiwie i Jafie - Sharon Roṭbard

Rotbard opowiada historię budowy żydowskiego Tel Awiwu i niszczenia arabskiej Jafy z perspektywy ofiar, odsłania polityczne mechanizmy, które stworzyły mit Białego Miasta.
Biało-czerwony - Dariusz Rosiak

Dariusz Rosiak rusza w podróż tropem ,,polskiego Indianina", zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość.
Biblia queeru - Jack Guinness

Trzymasz w rękach rewolucję. Biblię, o jakiej nigdy ci się nie śniło.
Bez dwóch zdań – queer wyszedł z podziemia. Wyważył okna i szturmem wszedł do mainstreamu.
Biblia waginy - Jen Gunter

Naczelna ginekolożka interenetu Jen Gunter bez moralizatorskiego tonu, naukowego żargonu i owijania w bawełnę o kobiecej anatomii, zdrowiu i seksualności. Obnaża mity i podaje fakty poparte najnowszymi badaniami naukowymi.
Biblioteki. Krucha historia - Pettegree Andrew , Arthur der Weduwen

Fascynująca opowieść o historii bibliotek i ludzi, którzy je budowali, od starożytności po erę cyfrową.
Biegnąca z wilkami - Clarrisa Pinkola Estes

Jaka jest kobieta? Jaka jest jej natura, pierwotne instynkty? Czym kieruje się w życiu? Kim by była, gdyby świat nie starałby się jej na siłę „ucywilizować”? Clarissa Estes odpowiada na te i inne pytania w dziele swojego życia pod tytułem „Biegnąca z wilkami”, które pisała przez ponad dwie dekady.
Blisko, bliżej - Katarzyna Kubisiowska

Inspirujące i refleksyjne rozmowy Katarzyny Kubisiowskiej z cenionymi twórcami polskiej kultury o tym, co w życiu najważniejsze.
Blizny - Marta Grzywacz

Blizny. Prawdziwa historia „królików z Ravensbrück” to rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet.
Blondynka - Joyce Carol Oates

W jednym ze swoich najbardziej ambitnych dzieł Joyce Carol Oates odważnie przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe.
Błoto słodsze niż miód - Małgorzata Rejmer

Znakomity reportaż, który znalazł się w finale Nike to opowieść o Albanii, kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy
Bogini - Anthony Summers

Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe. To książka uznawana za jedną z najlepszych biografii ikony kina.
Bohater o tysiącu twarzy - Joseph Campbell

Bohater o tysiącu twarzy to książka, dzięki której Campbell stał się sławny. Jest ona cudownym poszukiwaniem w starożytnych mitach bohaterskich odwiecznej walki człowieka o tożsamość.
Broad Peak - Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński

Co zrobisz, jeżeli staniesz przed wyborem - ratować siebie i złamać reguły etyki polskiego himalaizmu czy ryzykować własne życie w imię szlachetnej postawy? Autor zastanawia się nad moralnym dylematem na podstawie pamiętnych wydarzeń na Broad Peak.
Bruksela - Grażyna Plebanek

Nowa "The capital of Europe". Zadeptywana przez urzędników Parlamentu Europejskiego, zamieszkiwana przez stare, bardzo bogate rodziny rentierów, ale też krzycząca współczesną sztuką uliczną i oszałamiająco różnorodna jak Wieża Babel.
Bukareszt - Małgorzata Rejmer

Debiut reporterski Małgorzaty Rejmer. Pełna kolorów, zapachów, niuansów opowieść o mieście, gdzie piękno przenika się z nędzą.
Buntowniczki z Afganistanu - Ludwika Włodek

„Buntowniczki z Afganistanu” opowiada o walce Afganek o niezależność. Pokazuje jaką drogę musiały przejść żeby stać się znanymi polityczkami, artystkami, działaczkami.
Być maszyną - Mark O'Connell

Głęboki, poruszający, i często śmieszny do łez, przekrojowy portret wpływowego ruchu transhumanistów. Zgłębiając, co to znaczy być maszyną, autor oferuje zaskakującą medytację nad tym, co to znaczy być człowiekiem.
SPOTKANIE INSPIROWANE KSIĄŻKĄ NA BIG BOOK FESTIVAL - 26.06, GODZ. 18
Bywalec zieleni - Piotr Łopuszański

Opowieść o życiu jednego z największych polskich poetów, Bolesława Leśmiana - człowieka o wybitnym umyśle i wielkim talencie poetyckim, a zarazem marzyciela nieradzącego sobie z problemami codzienności.
ZOBACZ SPOTKANIE Z PIOTREM ŁOPUSZAŃSKIM NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Cała siła, jaką czerpię na życie Świadectwa, relacje, pamiętniki osób LGBTQ+

"Cała siła, jaką czerpię na życie” to obszerny, prawie tysiącstronicowy wybór wyrazistych i poruszających tekstów. Stanowi on wyjątkowy zapis doświadczeń osób LGBTQ+ w Polsce – ich dorastania i samotności, pierwszych miłości, coming out-ów, odrzucenia – lub akceptacji – ze strony najbliższych, sytuacji w szkole i w pracy, opresji ze strony Kościoła i prawicowych polityków.
Całkiem zwyczajny kraj - Brian Porter-Szűcs

Historia Polski bez martyrologii. Napisana z dystansem i świeżym spojrzeniem przez amerykańskiego profesora.
Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci - Anna Bikont

Reporterskie śledztwo rzucające nowe światło na losy dzieci po Zagładzie. Prowadzone z przenikliwością znakomicie oddaje niepokojącą atmosferę powojnia i burzy pozornie oczywistą ocenę wyborów życiowych ocalałych.
Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka - Anna Bimer

Autorka, dziennikarka Anna Bimer, wnikliwie zgłębiła życiorys piosenkarza. "Chciałem być piosenkarzem" to efekt wielu miesięcy pracy i dziesiątek rozmów z osobami, które towarzyszyły Krzysztofowi Krawczykowi na różnych etapach jego życia. To książka o artyście i o człowieku. Książka warta przeczytania.
Chiny - Edward Rutherfurd

Oto historia Chin oraz ich starcia z Zachodem, począwszy od XIX wieku aż po kolejne stulecie, od dekretu cesarskiego zakazującego handlu opium aż po wybuch rewolucji.