Podkategorie:
Gotowi na zmianę - Bell Hooks

Szczera i odważna książka pokazująca mężczyznom, jak radzić sobie we współczesnym świecie. Jak być czułymi, uważnymi i otwartymi na emocje innych ludźmi.
Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się - Weronika Murek

Dziewczynki Weroniki Murek to zbiór esejów, które wyzwalają tytułowe bohaterki z trujących kulturowych przekonań, że są niepoważne i nic nie znaczą. W błyskotliwej i niesfornej narracji autorka odzyskuje to, co w dziewczynkowatości najcenniejsze: marzenie, które jeszcze przed chwilą zdawało się tylko kaprysem.
Głosy kobiet - Miriam Toews

Głosy kobiet to oparta na prawdziwych wydarzeniach mistrzowska powieść przedstawiająca historię kobiet, które mimo dramatycznych okoliczności upomniały się o prawo do decydowania o sobie.
Kwiaty bez ogródek - Łukasz Skop

Znajdziesz tu czterdzieści opowieści o roślinach i ich wyjątkowych kwiatach wraz z praktycznymi poradami dotyczącymi sadzenia oraz pielęgnacji. W każdej części, odpowiadającej jednej porze roku, Łukasz Skop, ogrodnik i biotechnolog roślin, przedstawia różne kwiaty, dzięki którym będziesz cieszyć się kolorowym ogrodem przez cały rok.
Matrymonium. O małżeństwie nieromantycznym - Alicja Urbanik-Kopeć

Alicja Urbanik-Kopeć przygląda się dziewiętnastowiecznemu rynkowi matrymonialnemu, na którym liczyły się posag, weksle i cenne pamiątki rodzinne, nierzadko pomagające narzeczonemu w spłacie długów.
My love story. Autobiografia - Tina Turner

W My love story Tina jak nigdy przedtem otwiera się przed wielbicielami i szczerze opowiada zarówno o swoich wzlotach, jak i bolesnych porażkach w życiu osobistym.
Pieniądze, seks, wojna, karma - David R. Loy

"Nie znam innej książki, która dawałaby większą nadzieję na przetrwanie i pokazywałaby doniosłą rolę buddyzmu we współczesnym świecie."
Lin Jensen
(Nie) dziennik - Jacek Poniedziałek

Mocna, intensywna, bezkompromisowo szczera opowieść o zmaganiu ze światem, własnym ego i nałogami. Błyskotliwie napisana, momentami zabawna, chwilami przejmująco smutna.
#Love. Jak kochać w XXI wieku - Olga Kamińska

Przyspieszony oddech, głośne bicie serca, motyle w brzuchu. Każdy zna ten stan. Ale jak kochać w czasach Tindera? Odpowiada Olga Kamińska, doktor psychologii i autorka popularnego podcastu.
WYSYŁAMY PO 5.02
11 września - Mitchel Zuckoff

Mocna, trzymająca za gardło lektura, pojawiająca się w księgarniach w przededniu 20. rocznicy zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych.
13 pięter - Filip Springer

Drugie, rozbudowane wydanie przejmującej książki Filipa Springera o rynku mieszkaniowym w Polsce.
21 lekcji na XXI wiek - Yuval Noah Harari

,,21 lekcji na XXI wiek" to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w zajmującej debacie na temat naszych czasów.
25 lat niewinności - Grzegorz Głuszak

Mocna, wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O sile jaką trzeba mieć, by wytrzymać ataki mediów i piekło polskiego więzienia. Nie ugiąć się w walce o wolność, prawdę i dobre imię.
8000 zimą - McDonald Bernadette

“8000 zimą” to opowieść o “sztuce cierpienia”, która pchnęła polskich lodowych wojowników w najwyższe góry świata zimą i rozpętała światowy wyścig o pierwsze zimowe wejścia na 14 ośmiotysięczników. Ta gra na arenie międzynarodowej toczy się do dziś, a jej zwieńczeniem będzie zdobycie ostatniego, najtrudniejszego szczytu - K2.
Abakanowicz. Trauma i sława - Paweł Kowal

Jest dziś najgłośniejszą polską artystką. Znów jej prace wędrują po świecie, a na aukcjach osiągają niebotyczne ceny. Pokazywane są w londyńskiej Tate Modern, w Chicago czy Hiroszimie, przyciągają do Wrocławia czy Poznania, ale jej życie wciąż pozostaje wielką zagadką.
Adresy - Deirdre Mask

Pasjonujący reportaż pokazujący, co o naszej tożsamości i statusie mówi miejsce, w którym mieszkamy.
Akwarium. Opowieść o Związku Literatów Polskich w PRL-u - Tomasz Potkaj

Domy pracy twórczej, przydziały mieszkań, talony, wyjazdy zagraniczne czy emerytury twórcze – Związek dbał o pisarzy, którzy zgodnie z aktualną linią partii realizowali dyrektywy ideologiczne „na odcinku twórczości”. Ale był też forum, na którym toczyły się burzliwe dyskusje o kształt tej twórczości i zaangażowanie polityczne pisarza.
Albania. W szponach czarnego orła - Izabela Nowek

Autorka zabiera nas w podróż po mozaikowej rzeczywistości Albanii. Oprowadza po historycznej Krui i zatłoczonym centrum Tirany, wśród jej rozmówców są bywalcy barów, aktywistki i ci, którzy przetrwali czasy komunizmu.
Alpiniści Stalina - Cedric Gras

Niepublikowana dotąd niezwykła historia dwóch sowieckich alpinistów, braci Abałakowów. Cédric Gras z reporterską pasją odkrywa białe plamy w historii światowego alpinizmu.
Amber Gold - Monika Góra

Książka jest zapisem dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka szuka odpowiedzi na pytania nurtujące od lat osiemnaście tysięcy okradzionych klientów Amber Gold.
Ameryka. Dom podzielony - Andrzej Kohut

Andrzej Kohut w pogłębiony sposób analizuje wydarzenia i problemy ostatnich lat, dając nam jeden z najpełniejszych obrazów dzisiejszych Stanów Zjednoczonych.
Anarchia - William Darlymple

Wiek władzy, chciwości i okrucieństwa. Historia panowania prawdziwej królowej Brytyjskiego Imperium – Kompanii Wschodnioindyjskiej
Angela Merkel - Arkadiusz Stempin

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu "Cesarzowej Europy" Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić sobie Europę po zakończeniu politycznej kariery przez kanclerz Niemiec.
Anyżowe dropsy - Aleksandra Konieczna

Poetyckie zapiski z intymnego dziennika Aleksandry Koniecznej, znakomitej aktorki i reżyserki.
Apartament w hotelu Wojna - Tomas Forro

Tomáš Forró opowiada o wojnie w Donbasie z samego serca konfliktu. Rozmawia z ludźmi po obu stronach frontu, niejednokrotnie naraża życie i potajemnie jeździ tam, dokąd nie zapuszcza się żaden dziennikarz.
Architektki - Agata Twardoch

Ta książka powstała ze złości – pisze autorka we wstępie, złości na to, że kobietom jest w tym zawodzie trudniej, są mniej doceniane i rzadziej nagradzane.
Archiwum Stiega Larssona dotyczące zabójstwa Olofa Palmego - Jan Stocklassa

Dziesięć lat po śmierci Stiega Larssona, autora Millenium, po raz pierwszy otworzono jego prywatne archiwa, w których zgromadził m.in. materiały związane z jego pracą w magazynie „Expo”.
Armenia.Obieg Zamknięty - Maciej Falkowski

Książka "Armenia. Obieg zamknięty" to próba przybliżenia skomplikowanej historii tego kraju i zrozumienia tożsamości Ormian. Maciej Falkowski, który przez wiele lat poznawał Armenię od środka, przywiózł ze swych podróży fascynujące opowieści o ormiańskiej przeszłości i teraźniejszości.
Asteroid i półkotapczan - Katarzyna Jasiołek

Dla fanów dizajnu i retro historii. Sprawnie napisana i świetnie zilustrowana książka. Znajdziecie w niej mnóstwo opowieści o przedmiotach, które stały zapewne w domach waszych rodziców i dziadków.
Autobiografia Alice B. Toklas - Gertrude Stein

Wydana po raz pierwszy w 1933 roku książka przyniosła Gertrude Stein natychmiastowy rozgłos i uczyniła z niej postać kultową.
Babilon. Kryminalna historia kościoła - Artur Nowak, Stanisław Obirek

Współczesnym więzieniem wierzącego człowieka, katolika nie jest Watykan, ale cały kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii.
Ballada o dziewczynie - Ewa Frysztak, Janusz Górski

Intymny portret polskiej plakacistki i projektantki sztuki użytkowej, w którym prywatna historia niezwykłej kobiety miesza się z artystyczną podróżą do Polski okresu PRL.
Bardzo spokojna okolica. Zbrodnia w Teksasie - John Bloom, Jim Atkinson

Upalnego lata 1980 roku w niewielkim Wylie w Teksasie sąsiedzi odkryli zwłoki Betty Gore. Sielskie Wylie nie widziało dotąd tak brutalnego morderstwa. Miasteczko pełne młodych małżeństw i pobożnych parafian zamarło z przerażenia. Bloom i Atkinson szczegółowo odtwarzają przebieg wydarzeń i proces, który wzbudził oburzenie opinii publicznej.
Beata. Gorąca krew - Beata Kozidrak

To opowieść dziewczyny z lubelskiej starówki, która poznaje mroczne strony życia, ale dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i przekonaniu, że spotka ją coś niezwykłego, niemal z dnia na dzień zostaje gwiazdą.
Beksińscy. Portret podwójny - Magdalena Grzebałkowska

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia.
ZOBACZ SPOTKANIE Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ NA BIG BOOK FESTIVAL - OKRĄGŁY STÓŁ - 2021
ZOBACZ SPOTKANIE Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Berbeka - Dariusz Kortko, Jerzy Porębski

W 1988 himalaista Maciej Berbeka próbuje swoich sił w zdobyciu owianego złą sławą Broad Peaku. Ledwo uchodzi z życiem. 25 lat później góra upomina się o jego los. Biografia wspinacza jest pretekstem do refleksji o roli przeznaczenia w naszym życiu i do pytania, czy jest coś takiego, jak nic nieznaczący zbieg okoliczności.
Betonia. Dom dla każdego - Beata Chomątowska

Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera i dociekliwością badacza.
Bez wstydu. Sekspraca w Polsce - Karolina Rogaska

Odważny i bezkompromisowy reportaż Karoliny Rogaskiej to nowe spojrzenie na osoby, które oceniamy zbyt łatwo i bezlitośnie.
Beze mnie jesteś nikim - Jacek Hołub

Po świetnych książkach reporterskich o rodzicach dzieci z niepełnosprawnością i o dzieciach z ADHD oraz w spektrum autyzmu dziennikarz Jacek Hołub opisuje oblicza przemocy w polskich domach i rodzinach.
Bezwstydnik - Maria Peszek

Pierwsza w dorobku Marii Peszek książka. Intymny dziennik pełen charakterystycznego dla autorki poczucia humoru i pieprznej liryki.