Bestsellery Big Book Cafe
To nasza specjalna kolekcja tytułów książkowych, które zdobyły miano bestsellera w danym miesiącu. Co miesiąc sprawdzamy topki sprzedaży i pięć książek otrzymuje miano najlepiej sprzedającej się książki w naszej księgarni.
Akty desperacji - Megan Nolan

Przeszywająco szczera i mroczna powieść o toksycznym związku i bolączkach milenialsów, autorstwa wschodzącej gwiazdy literatury irlandzkiej.
Albania. W szponach czarnego orła - Izabela Nowek

Autorka zabiera nas w podróż po mozaikowej rzeczywistości Albanii. Oprowadza po historycznej Krui i zatłoczonym centrum Tirany, wśród jej rozmówców są bywalcy barów, aktywistki i ci, którzy przetrwali czasy komunizmu.
Anne z Zielonych Szczytów - Lucy Maud Montgomery

Powrót do znanej opowieści w nowym tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.
Asteroid i półkotapczan - Katarzyna Jasiołek

Dla fanów dizajnu i retro historii. Sprawnie napisana i świetnie zilustrowana książka. Znajdziecie w niej mnóstwo opowieści o przedmiotach, które stały zapewne w domach waszych rodziców i dziadków.
Bezmatek - Mira Marcinów

Dla matek i córek oraz mężczyzn, którzy chcieliby zrozumieć kobiety.
Przejmujący portret najsilniejszej relacji, jaką zna świat. O miłości i rywalizacji, jaka wiąże mamę i córkę. O pragnieniu bliskości, o wielkim konflikcie i o tym, jak być kobietą na własnych warunkach. Mocna proza – esencja uczuć w minimalnej formie.
Bezwstydnik - Maria Peszek

Pierwsza w dorobku Marii Peszek książka. Intymny dziennik pełen charakterystycznego dla autorki poczucia humoru i pieprznej liryki.
Bruksela - Grażyna Plebanek

Nowa "The capital of Europe". Zadeptywana przez urzędników Parlamentu Europejskiego, zamieszkiwana przez stare, bardzo bogate rodziny rentierów, ale też krzycząca współczesną sztuką uliczną i oszałamiająco różnorodna jak Wieża Babel.
Chińczycy trzymają nas mocno - Sylwia Czubkowska

Śledztwo Sylwii Czubkowskiej o tym, jak Chiny kolonizują Europę,w tym Polskę.
Co robić przed końcem świata - Tomasz Stawiszyński

Za motto do tej książki mogłoby służyć hasło, które w latach dziewięćdziesiątych towarzyszyło kampanii reklamowej filmu Matrix. Miało ono postać pytania: czy kiedykolwiek wydawało ci się, że z tym światem jest coś nie tak? Domyślna odpowiedź jest oczywiście twierdząca.
ZOBACZ SPOTKANIE Z TOMASZEM STAWISZYŃSKIM NA BIG BOOK FESTIVAL 2021
Czuła przewodniczka - Natalia de Barbaro

Jedna z najlepszych książek o kobietach i dla kobiet, napisana przez cenioną psycholożkę.
Darcie pierza - Anna Dziewit-Meller

Kobiecy głos w twoim domu. Śmiała i bezkompromisowa nowa książka Anny Dziewit-Meller.
ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI - WYSYŁAMY PO 18.05
Dotyk Afryki - Beata Lewandowska-Kaftan

Bardzo osobista opowieść o najciekawszych zakątkach Afryki, napisana z charyzmą i niezwykłym wyczuciem tematu.
WYSYŁAMY PO 13.10
Dubaj. Miasto innych ludzi - Anna Dudzińska

Świetny reportaż pokazujący prawdziwe oblicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lektura obowiązkowa dla wszystkich ciekawych świata.
Dziadkowie - Martín Caparrós

Z Hiszpanii i Polski do Argentyny. Światowej sławy pisarz i dziennikarz opisuje historie swoich dziadków – Hiszpana Antonia Caparrósa i polskiego Żyda Wincentego Rosenberga.
Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren

Klasyka literatury dziecięcej w kolekcjonerskim wydaniu. Książka, która zawsze wywołuje uśmiech i zabiera nas do świata bez internetu i globalnego ocieplenia. Świata, w którym najważniejsze są relacje między ludzkie i wszystkie emocje mają znaczenie.
Efekt niszczący. Jak dezinformacja wpływa na nasze życie - Anna Mierzyńska

Precyzyjna, wciągająca i poruszająca analiza internetowych manipulacji, które służą sianiu nienawiści, wywoływaniu i podsycaniu politycznych wojen i chaosu.
TO JEST ZAPOWIEDŹ PREMIERY - KSIĄŻKĘ WYSYŁAMY PO 9.11
Empuzjon - Olga Tokarczuk

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk – pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla!
Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939 - Grzegorz Piątek

Fascynująca i zaskakująca opowieść o budowaniu Gdyni od podstaw oraz marzeniu o idealnym mieście i idealnej Polsce.
Jaremianka - Agnieszka Dauksza

Znakomita biografia Marii Jaremy, artystki, emancypantki i zaangażowanej aktywistki. Nominowana m.in. do Nike 2020, Nagrody Literackiej "Gryfia" oraz Grand Press za Reporterską Książkę Roku.
ZOBACZ SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ DAUKSZĄ PODCZAS BIG BOOK FESTIVAL 2021
KASZËBË - Tomasz Słomczyński

Kaszuby, podobnie jak Śląsk, są na tle pozornie monolitycznej tożsamościowo Polski regionem wyjątkowym. Przez lata traktowane z podejrzliwością – dla jednych zbyt polskie, dla drugich zbyt niemieckie. Rozpięte pomiędzy Wschodem a Zachodem, z własnym językiem, świadome swej odrębności, mocno zanurzone w historii, otoczone wspaniałą przyrodą.
Kierunek zwiedzania - Marcin Wicha

Najnowsza książka laureata Nagrody Nike, mistrza krótkich, precyzyjnych zdań. Spacer po wyimaginowanej wystawie jest tu pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach.
Klub - Matilda Voss Gustavsson

Książka, która wstrząsnęła światem literackim. Temat, który na zawsze zmienił myślenie o elitarności świata kultury. Jeden z najgłośniejszych tytułów 2020 roku.
Kobiety z obrazów. Nowe historie - Małgorzata Czyńska

Pasjonujące, napisane z biglem opowieści o kobietach, które były muzami, modelkami, partnerkami wielkich malarzy. Druga część bestsellerowej książki Małgorzaty Czyńskiej.
Kołysanka - Maciej Siembieda

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami.
Kowalska. Ta od Dąbrowskiej - Sylwia Chwedorczuk

Fascynująca opowieść oparta na lekturze kilkuset listów, jakie wymieniały ze sobą pisarki Anna Kowalska i Maria Dąbrowska przez prawie trzydzieści lat. Historia miłości zaplątana w skomplikowany nieoczywisty związek. W tle zmiany zachodzące w powojennej Polsce.
POLECAMY POD CHOINKĘ
Królik po islandzku - Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Zbiór opowiadań, w których Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki między wierszami przemycają anegdoty, portrety i kulinarne tajemnice.
Krótko i szczęśliwie - Agata Romaniuk

Zbiór prawdziwych historii dojrzałych miłości, które nie miały prawa się zdarzyć, a jednak się wydarzyły na ostatniej prostej życia.
TO JEST ZAPOWIEDŹ PREMIERY - KSIĄŻKĘ WYSYŁAMY PO 12.10
Lalki w ogniu - Paulina Wilk

Lalki w ogniu to współczesny klasyk, od dekady jest wsparciem dla tych, którzy podróżują do Indii i chcą zrozumieć ich fenomen. Wznowienie książki ukazuje się z prologiem autorki, która wciąż wraca do opisanych tu miejsc i ludzi.
Lata - Annie Ernaux

Literacka Nagroda Nobla 2022. Ikona francuskiej literatury i jej biograficzna opowieść po raz pierwszy przetłumaczona na język polski. To literackie wydarzenie!
Lisy nie kłamią - Ulrich Hub

Gdy gromada zwierzęcych podróżnych nieoczekiwanie utknie na lotnisku, zdarzyć się może… bardzo dużo! Kolejna książka autora przezabawnych O ósmej na arce oraz Ostatniej owcy.
Ludowa Historia Polski - Adam Leszczyński

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.
Lunia i Modigalini - Sylwia Zientek

Paryż w czasie I wojny światowej, środowisko bohemy artystycznej i polskiej emigracji stają się barwnym tłem porywającej historii Luni i charyzmatycznego, przedwcześnie zmarłego Modiglianiego.
TO JEST ZAPOWIEDŹ PREMIERY - KSIĄŻKĘ WYSYŁAMY PO 26.10
Mała. Światu znana Madame Tussaud - Edward Carey

Powieść historyczna o Madame Tussaud, która mistrzostwo w tworzeniu figur z wosku osiągnęła w krwawych czasach Rewolucji Francuskiej. Dla miłośników niebanalnych biografii.
POLECAMY POD CHOINKĘ
Masoni. Architekci nowoczesnego świata - John Dickie

Pasjonująca historia jednego z najbardziej tajemniczych i wpływowych bractw świata. Masoneria założona w Londynie w 1717 roku w ciągu zaledwie dwudziestu lat znalazła oddanych wyznawców na wszystkich kontynentach.
Matka wszystkich pytań - Rebecca Solnit

Amerykańska eseistka analizuje rozmaite formy opresji, jakiej poddawane są kobiety – od pomijania, onieśmielania, dyscyplinowania po przemoc psychiczną i fizyczną.
Meksyk, moja miłość. Historia Eleny Poniatowskiej - Magdalena Melnyk

Wybitna meksykańska pisarka i reportażystka, wywodząca się z królewskiego rodu Poniatowskich, to żywa legenda.
Miasto zwane samotnością - Olivia Laing

Co to właściwie oznacza: być samotnym? Olivia Laing szuka odpowiedzi na to pytanie i mistrzowsko przeplata własne doświadczenie osamotnienia w Nowym Jorku z życiorysami najbardziej znanych kronikarzy miejskiej samotności.
Mikrowyprawy z Warszawy - Monika Masalska, Seweryn Masalski

57 nieoczywistych wycieczek - oryginalnych pomysłów na weekend.
Mimowolne cyborgi - Łukasz Kamieński

Fascynująca wyprawa do świata ludzi-maszyn i najnowszych osiągnięć nauki.
Naku*wiam zen - Maria Peszek

Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji Marii i Jana Peszków - dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką.